Takpendelen Beehive A331 ble designet av Alvar Aalto i 1935 for den finske møbelprodusenten Artek. Opprinnelig ble lampen tegnet til Jyväskylä universitet i Finland og endte opp med å bli en så populær lampe at den ble satt i produksjon. Den dekorative A331 har siden blitt en av Arteks mest populære armaturer, da den er like skulpturell slukket som den er når den er tent. Lampen passer like bra over spisebordet som på kjøkkenet eller stuen. Dens lekre design tiltrekker seg definitivt blikk.
Beehive A331 er laget av en lakkert aluminiumskjerm som har fester med polerte og forkrommede stålringer. Den er tilgjengelig i to alternativer, enten med hvit skjerm og ringer i messing, hvit skjerm med ringer i krom eller en monokrom armatur med hvit skjerm og hvite ringer. Lampens ledning er hvitkledd.
5 basert på 2 anmeldelser
Aalto
|2024-12-12
Fantastisk på alle måter!
Charlotte A
|2023-01-23
Fantastisk design!
Alvar Aalto for Artek
(2)
14 165,00 kr
(rek. pris 15 050,00 kr)
Inkludert 25% merverdiavgift
Merk! Produktet leveres uten lyskilde. Vennligst legg til:
Vær oppmerksom på at dette er en vare som bestilles spesielt for deg fra leverandøren etter at du har lagt inn bestillingen din. Leveringstiden er omtrentlig, og produktet er unntatt fra angreretten.
Varemerke:
ArtekDesigner:
Høyde:
30 cm
Diameter:
33 cm
Tilbehør:
Kabel 250 cm
Dimbar:
Nei
Effekt (W):
75
IP-klasse:
IP20
Lysuttak:
E27
Lyskilde inkludert:
Nei
Farge:
Black
Materiale:
Aluminium, Stål
Overflatebehandling:
Belagt
Variant:
Messing
Artikkelnummer:
201549
Vær oppmerksom på at bildene er veiledende. Nyanser kan avvike fra virkeligheten.
Produktdatenblatt
Følg oss på Instagram og abonner på nyhetsbrevet vårt for å få tilgang til eksklusive tilbud, inspirasjon og produktlanseringer, samt få 10% rabatt på ditt første kjøp.